(1 reviews)
Article number: 927862
In stock
Delivery: 2-3 business days
Compatible with
incl. VAT
Overview
High-powered, fast-charging power adapter compatible with Sony - a 5V Sony WF-1000XM3 charger cable with a USB C Type C input socket.
A 5V charger with USB C Type C plug socket connector, this power lead has been specifically designed for use as a Sony charger, with 100% compatibility as a WF-1000XM3 mains adapter / power cable .
High-tech AC charging station for extended battery life:
✔ High-speed, fast charging with automatic switch-off
✔ Gentle charging ensures longer life for your batteries
✔ Guaranteed safety: short-circuit, overheating and overvoltage protection
✔ USB C Type C input dock, suitable for all devices with this charging socket
✔ Break- and kink-proof 1,2m power lead
✔ Compact, ergonomic design - ideal for travelling
✔ Flexible input voltage 100V - 250V
AC Adapter Specifications:
Input: 100V - 250V
Connector 1: USB C Type C
Output Voltage Volt: 5V
Amperage / Output (ampere): 2A / 2000mA
Power Watts: 10W